Pse ne

Pse nuk kam nevojë një dehumidifier?

Përparimet në teknologji jo vetëm shtyjnë shoqërinë përpara, por edhe ngritjen e vetëdijes tonë të mirëmbajtjes. Kjo do të thotë se një dehumidifier efikasitet të lartë mund të ndihmojnë njerëzit me dehumidification e ajrit, si dhe për të zvogëluar shpenzimet e mirëmbajtjes të ardhmen. Për shembull, lagështi të tepërt mund të çojë në dëmtime të kushtueshme në strukturën dhe komponentët e një ndërtese.

lagështi të tepërt mund të ndodhë në vendin e punës ose e ndenjes një personi mjedisin. Ndërsa menduar më parë që të jetë një fenomen natyror, ne tani e dimë që ne mund të parandaluar efektet e dëmshme të lagështi të tepërt. 

► Ku A Eja lagështi të tepërt nga?

Në varësi të temperaturës së ajrit, ajri mund të mbajë një sasi të caktuar të ujit në një shtet avulluese. Kur ajri fitilin, aftësia e tij për të mbajtur ujë ul në përputhje me rrethanat. Kjo do të thotë që ajri lëshon lagështi të tepërt në sipërfaqe të ftohtë, i cili krijon lagështi dhe trashje ne jemi të njohur me të.

► Pse Zgjidhni Dehumidifiers për Teprica lagështi?

 

* Dëmtimi Strukturore        58991e92539fd802241987

Strukturat prej druri janë të ndjeshëm ndaj myk dhe kalb. Mbi myk kohë dhe kalb mund të çojë në çështje, të tilla si dysheme deformuar dhe kornizat pabarabartë dyer.

15% e riparimeve për pjesët e drurit janë shkaktuar nga kalb dhe myk. Kjo çon në rreth 20 miliardë këmbët e drurit duke u shkatërruar, e cila është më shumë se ajo që është dëmtuar nga zjarri.

muret e jashtme lehtë mund të thithin lagështi në sipërfaqet e tyre. Kur temperaturat e sipërfaqes zvogëlon edhe më shumë, uji shtesë është zhytur, duke çuar në një cikël të dëmshme.

Dehumidifier do ekstrakt lagështi të tepërt nga mjedisi dhe për të ndihmuar të mbajtur materiale në një nivel të përshtatshëm lagështia. Kjo ndihmon në zvogëlimin e shpenzimeve të mirëmbajtjes dhe për të mbajtur dëme myk në minimum.

 

 

* Storage    58991f71a4305123842074

Korrozioni i metaleve ndodh shpesh për shkak të lagështisë tepërt. Aparateve elektrike shtëpiake dhe komponentet elektrike nuk mund të funksionojë në qoftë se ata thithin shumë lagështi nga ajri. Ushqim, mjekësi, libra, dhe rroba janë gjithashtu të prekshme për të dëmtuar dhe mund të bëhet i mërzitur nga lagështia.

Dehumidifier mund të sigurojë një zgjidhje të plotë për të gjitha problemet tuaja magazinimit. Duke përdorur një efikas, të shpejtë duke vepruar dehumidifiers AlorAir siguron që të gjitha gjërat tuaja janë kujdesur siç duhet për.

 

* Pest Infestations 

mjedis të lagësht janë shumë tërheqëse për dëmtuesve, të tilla si termitet, milingonat dhe Buburrecat, shpesh jetojnë në shtëpinë tuaj pa u vënë re për një periudhë të zgjatur. Këto infestations dëmtuese mund të shkaktojë dëme të mëdha në shtëpinë tuaj dhe shëndetin.

Dehumidifier lehtë mund të mbajë një nivel të rehatshme lagështisë për të jetuar tuaj dhe hapësirë ​​të punës. Duke qarkulluar ajër të thatë dhe të rehatshme, ju mund të ulet infektimi insekteve dhe për të përmirësuar cilësinë e ajrit.

 

* Disease and Health         58991f9ee29c5109164695   

Nivelet shtëpie lagështia relative prej 60% ose më e lartë do të rritet në masë të madhe shanset e myk, myk, dhe kërpudhave, të cilat lulëzojnë në dru, i poshtër, karton, dhe letër.

Si përhapet myk, ajo lëshon miliona spore në ajër. Kjo çon në odors mykur, dhe të pakëndshme, përveç duke rritur rrezikun e kushteve të rrezikshme shëndetësore.

Një dehumidifier mund të në mënyrë efektive të ulet lagështia shtëpie, e bëjnë mjedisin tuaj të jetesës më të rehatshme, dhe të zvogëlojë mundësinë e sëmundjeve të rënda.

 Ne dashuri për të përtërij!

AlorAir ofron një seri të avancuara IAQ dhe dehumidification zgjidhje përmes dehumidifiers, Levizesit ajrit, scrubbers ajrit, dhe shumë më tepër. Produktet tona të reja mund të përdoret në shumë aplikacione duke filluar nga industriale të banimit. Misioni ynë është që kurrë nuk ndalet inovative në produktet që ne ofrojmë për klientët tanë.

► Të avancuara mbështjellje Krijo COP Lartë

Mbështjellje në dehumidifiers AlorAir janë më të mëdha se sa mbështjellje e një dehumidifier konvencionale. Përveç kësaj, spirale dhe dizajn fin përfshin karakteristika unike që nuk mund të gjenden në të lirë, dehumidifiers prodhuar në masë. Tepërt spirale dhe ngrohjes exchanger mund të hiqni 2-3 herë më shumë lagështi për kilovat si një dehumidifier konvencionale. dehumidifier shumë efikas AlorAir që kursen deri në 250 $ në vit në shpenzimet e energjisë dhe në mënyrë tipike do të zgjasë 10 + vjet me një garanci pesë vjeçare të kufizuar.

► Epoxy Powder Coating në mbështjellje

Për të shmangur rrjedhjet Freon, një e metë fatale për një dehumidifier, AlorAir ka prezantuar epoxy veshura mbështjellje. Ky tipar inovative e shtrin jetën e mbështjellje, duke siguruar mbrojtje kundër mjedise brejtëse dhe ruajtjen e transferimin e ngrohjes spirales së. Për më tepër, efikasitet të lartë kompresor rrotullues siguron efikasitetin maksimal në koston më të ulët të mundshme.

► Heavy Duty Pumps condensate

Pompa shpesh kanë probleme serioze të tilla si temperatura, dështimi zbulimin, dhe ndryshkjes. Për fat të mirë, inxhinierët tanë kanë zhvilluar një pompë që është shumë më i besueshëm. Me një 'heqjen distancë 20, pompë condensate ju jep liri për të thahet kudo.

Të gjitha kabllot në pompë condensate AlorAir kanë priza të shpejtë CONNECT. Kjo e bën instalimin dhe mirëmbajtjen e shpejtë dhe të lehtë.

► qasje të shpejtë në komponentet e brendshme

Të gjitha dehumidifiers AlorAir të sigurojë qasje të lehtë në komponentet e brendshme. Stuhia Series ka një mbulesë gocë e moluskut, ndërsa Sentinel Series është e pajisur me panele aksesit. Përveç kësaj, pompë ka kabllo të shpejtë të lidhë, kështu që ajo mund të hiqet me lehtësi pa hyrë në bordin e kontrollit.

► Remote Control Humidistat

humidistat ynë largët bën AlorAir dehumidifiers zgjedhja ideale, kur njësia do të gomarë në një dhomë tjetër. Humidistat gjithashtu përmban tub montuar Fllanxhat opsionale, të cilat ulin kohën e instalimit kur lidhni me një sistem ducting.

► Sensor me Bypass Air Design

Të gjitha dehumidifiers AlorAir përfshijnë një sensor lagështia me Bypass Air Design, e cila pengon shkurtër çiklizmit. Sensorë lehtë mund të ndikohet nga nxehtësia e brendshme dhe lagështia, duke i bërë ata të prirur për të marrë sinjale të gabuara në fuqi në ose off. Nga ana tjetër, kjo shkurton jetëgjatësi e kompresor dhe e bën sistemin ftohës paqëndrueshme. Për të luftuar këtë çështje, Air Design Bypass lejon sensor të izoluar tërësisht nga të nxehtit dhe lagështia e brendshme.

► unbeatable Performance Board Main

Bordi kryesor mund të ndikojë në mënyrë dramatike ecurinë e dehumidifier tuaj. Për shkak të kësaj, të gjitha bordet qark AlorAir janë të veshura për mbrojtjen. Bordi është dëshmi ngacmoj dhe rezistent ndaj tërheqje. Pjesët dhe performanca e secilit bord janë 100% testuar.

► Unit Ductable e bën jetën tuaj më të lehtë

Familja AlorAir i dehumidifiers ofron pajisje për një shumëllojshmëri të gjerë të aplikacioneve. Kits kanal të lejojë njësitë që do të vendosen në një vend të largët, të tilla si një dhomë mekanike, dhe të kontrolluara nga një dhomë tjetër në shtëpi. Në disa aplikime, një humidistat largët mund të jetë e nevojshme.

Si A AlorAir ju kursejnë para?

► Better Air, Better Life

Kontrollin nivelet lagështia në shtëpinë tuaj është çelësi për të mbrojtur shtëpinë tuaj, shëndetin, dhe familjen. Një dehumidifier AlorAir është një zgjidhje të përballueshme për problemet tuaja lagështia. Investimi fillestar në cilësi të lartë shtëpie ajrit mund të rikthehet pas disa vitesh të kursimit të energjisë.

► How Do You Benefit from High COP?

COP lartë i dehumidifiers AlorAir mund të ju kursejnë deri në $ 250 në shpenzimet e energjisë në krahasim me dehumidifiers konvencionale. Një dehumidifier AlorAir zakonisht do të zgjasë 10 + vjet dhe vjen me një garanci pesë vjeçare të kufizuar. Kjo është një kursim projektuara shkaktuara nga reduktimin e shpenzimeve të ajrit të kondicionuar. Pasi ju jeni në gjendje të mbajë një lagështia relative të qëndrueshme prej 50% ose më pak, HVAC juaj nuk do të duhet të punojnë sa më shumë për të mbajtur një temperaturë të rehatshme.

Investimi juaj në një dehumidifier AlorAir jo vetëm që do të sigurojë kursimin e energjisë, por, ajo gjithashtu do të krijojë një hapësirë ​​më të rehatshme dhe të shëndetshme të jetesës.

New Uzit Re-Dërgimi

图片 1

pajisje bundled AlorAir për restaurimin dhe pastrimin e:

Gjetur zgjidhjen më të mirë mund të jetë i komplikuar dhe konfuze për blerësit papërvojë. AlorAir ka zhvilluar Paketat shumta Restaurimit të:

1. rivendosur dëmtime të ujit

2. Speed ​​myk rehabilitimit

3. Pritini poshtë pas Përmbytjes ngarkuar mirëmbajtjes

 

 


WhatsApp Online Chat !