Зошто нас

Зошто ми е потребен одвлажнување?

Напредокот во технологијата, не само да им помогнам општество напред, но, исто така, да се подигне нашата свест за одржување. Ова значи дека висок одвлажнување ефикасност може да им помогне на луѓето со сушење на воздухот, како и намалување на идните трошоци за одржување. На пример, вишокот на влага може да доведе до скапи оштетување на структурата и содржината на зградата.

може да се случи вишокот на влага во работното место или животната средина на една личност. Иако претходно се мислеше да биде природен феномен, ние сега знаеме дека можеме да се спречи штетното влијание на вишокот на влага. 

► каде доаѓа вишокот на влага од?

Во зависност од температурата на воздухот, воздухот може да се одржи одреден износ на вода во нереален државата. Кога воздухот се лади, неговата способност да држи вода се намалува соодветно. Ова значи дека воздухот испушта вишокот на влага на ладна површина, што создава влага и кондензација ние сме запознаени со.

► Зошто Изберете Одвлажувачи за вишокот на влага?

 

* Структурни оштетувања        58991e92539fd802241987

Дрвени структури се подложни на мувла и изгние. Со текот на времето мувла и изгние може да доведе до проблеми, како што се наснован подови и нерамна вратата рамки.

15% од поправки за дрво делови се предизвикани од гниење и мувла. Ова доведува до околу 20 милијарди нозете на дрво да се уништи, што е повеќе од она што е оштетена од пожар.

Надворешните ѕидови лесно може да апсорбира влага на нивните површини. Кога температурата на површината се намалува дури и повеќе, дополнителни водата се апсорбира, што доведува до оштетување на циклус.

Одвлажнување ќе ја извадиме прекумерна влага од животната средина и да помогне во одржување материјали на соодветно ниво на влажност. Ова помага во намалување на трошоците за одржување и да ја задржите штета мувла на минимум.

 

 

* Складирање    58991f71a4305123842074

Корозија на метали често се јавува поради вишокот на влага. Електрични апарати за домаќинство и електрични компоненти не може да работи ако тие апсорбираат премногу влага од воздухот. Храна, лекови, книги, и облека, исто така, се подложни на оштетување и може да стане остарел од влага.

Одвлажнување може да обезбеди сеопфатно решение за сите ваши проблеми складирање. Користење на ефикасен, брз постапувајќи AlorAir одвлажувачи гарантира дека сите на вашите лични предмети се соодветно згрижени.

 

* Штетници инфестации 

Влажна средина се многу привлечни за штетници, како термитите, мравки и лебарки, често живеат во вашиот дом неоткриени за еден подолг временски период. Овие штетници инфестации може да предизвика голема штета на вашиот дом и здравјето на луѓето.

Одвлажнување лесно може да се одржи удобно ниво на влажност за вашата дневна и работниот простор. Со циркулирање сува и удобно воздух, ќе може да се намали на штетници наезда и подобрување на квалитетот на воздухот.

 

* Disease and Health         58991f9ee29c5109164695   

Затворен релативните нивоа на влажност од 60% или повеќе во голема мера ќе ги зголеми шансите на мувла, мувла и габи, кои се базираат на дрво, нечистотија, картон и хартија.

Како мувла се шири, го ослободува милиони спори во воздухот. Ова доведува до лепливата, и непријатни миризби, во прилог на зголемување на ризикот од опасни здравствени услови.

Одвлажнување можат ефикасно да се намали на затворен влажност, направи вашата дневна животната средина поудобно, и ги намали шансите за сериозни болести.

 Сакаме да Иновирај!

AlorAir обезбедува серија на напредни IAQ и Одвлажнување решенија преку одвлажувачи, воздух Преселување, прочистувачи на воздухот, и многу повеќе. Нашите иновативни производи може да се користи во многу апликации кои се движат од индустриски до станбени. Нашата мисија е да ги запре иновациите во производите што ги нудиме на нашите клиенти.

► Напредно намотки Направете Висока COP

Калеми на AlorAir одвлажувачи се поголеми од калеми на конвенционалните Одвлажнување. Покрај тоа, серпентина и перка дизајн вклучува уникатни карактеристики кои не може да се најде на поевтини, масовно произведени одвлажувачи. преголеми серпентина и разменувач на топлина може да се отстрани 2-3 пати колку влага за киловат како конвенционалните Одвлажнување. високо ефикасни одвлажнување AlorAir е заштедува до 250 $ годишно во трошоците за енергија и обично ќе трае 10 години, со петгодишна гаранција.

► епоксидна прав слој на намотки

За да се избегне истекување на фреон, фатална пропустот за одвлажнување, AlorAir воведе епоксидни обложени калеми. Оваа иновативна карактеристика се протега животот на калеми со обезбедување на заштита од корозивни средини и одржување на пренесување на топлина серпентина е. Исто така, висока ефикасност ротациони компресори обезбедува максимална ефикасност по најниска можна цена.

► Тешки кондензат Пумпи

Пумпи често имаат сериозни проблеми како што се прегревање, неуспех откривање и рѓосување. За среќа, нашите инженери развија пумпа која е многу посигурен. Со "кревање растојание 20, кондензат пумпа ви дава слобода да се исцеди насекаде.

Сите кабли на кондензат пумпа AlorAir имаат брзо се поврзете приклучоци. Ова го прави инсталација и одржување брзо и лесно.

► брз пристап до внатрешна Компоненти

Сите одвлажувачи AlorAir обезбеди лесен пристап до внатрешните компоненти. Серија Бура има покритие Мида додека Серија Сентинел е опремен со панели пристап. Покрај тоа, на пумпата има брзо се поврзете кабли, така што лесно може да се отстрани без пристап на контролната табла.

► далечински управувач Humidistat

Нашите далечински humidistat прави AlorAir одвлажувачи идеален избор, кога уредот ќе се каналните во друга соба. На humidistat исто така, располага изборен канал монтирани прирабници, со што се намалува времето за инсталација кога се поврзувате со систем за вентилација.

► сензор со бајпас на воздухот дизајн

Сите одвлажувачи AlorAir вклучува сензор за влажност на воздухот со бајпас дизајн, кој ги спречува кратко возење велосипед. Сензори лесно може да биде под влијание на внатрешната топлина и влага, што ги прави склони кон добивање на погрешни сигнали на власт или исклучите. За возврат, ова го скратува животниот век на компресорот и го прави системот за ладење нестабилна. За да се надмине овој проблем, на автопатот Клима дизајн им овозможува на сензорот да биде целосно изолирани од внатрешната топлина и влажност.

► непобедливи перформанси Главниот одбор

Главниот одбор може драматично да влијаат на перформансите на вашиот Одвлажнување. Поради ова, сите кола AlorAir се обложени за заштита. Одборот е подесувате доказ и отпорен на магнетизам. Делови и ефикасноста на секоја табла се 100% тестирани.

► Ductable единица го прави вашата животот полесен

Семејството AlorAir на апарати за одвлажнување нуди опрема за широк спектар на апликации. колекции на канал овозможи единици да бидат поставени во оддалечена локација, како што се механички соба, и контролирани од друга просторија во домот. Во некои апликации, може да биде потребно далечински humidistat.

Како ли AlorAir да заштедите пари?

► Better Air, Better Life

Регулирање на нивото на влажност на воздухот во вашиот дом е клучот за заштита на вашиот дом, здравје и семејство. Еден AlorAir одвлажнување е прифатлива решение за проблемите на влажност. Почетната инвестиција во супериорен квалитет на внатрешниот воздух може да се врати по неколку години на заштеда на енергија.

► How Do You Benefit from High COP?

Високата цајканот одвлажувачи AlorAir може да заштедите до $ 250 во трошоците за енергија во споредба со конвенционалните апарати за одвлажнување. Еден AlorAir одвлажнување обично ќе трае 10 години и доаѓа со петгодишна гаранција. Тоа е проектираните заштеди направени од намалување на трошоците за климатизација. Откако ќе се во можност да се задржи во согласност релативна влажност од 50% или помалку, вашите HVAC не ќе мора да работат толку тешко да се задржи смиреноста температура.

Вашата инвестиција во одвлажнување AlorAir не само што ќе обезбеди заштеда на енергија, но, исто така, ќе создаде повеќе удобно и здраво живеење.

Нов Uzit препраќањето

图片 1

комплет уреди AlorAir за обновување и чистење:

Наоѓање на најдобро решение може да биде комплицирано и збунувачко за неискусни купувачи. AlorAir развил повеќе Санација пакети за:

1. Враќање на оштетувања од вода

2. Брзина мувла санација

3. Намали задолжен за одржување по поплавите

 

 


WhatsApp Online Chat !